T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
DENİZLİ / MERKEZEFENDİ - AYDEM Fen lisesi

Haberler

Haz

24 Mayıs 2017 Çarşamba günü 3. Dönem mezunlarımızı uğurladık.2016/2017 Eğitim Öğretim Yılı Birincisi 12/A Sınıfından Dila BEŞENK, İkinci 12/D Sınıfından Buse Nur DEBELEKOĞLU,Üçüncü 12/C Sınıfından Burak AYDOĞAN oldu. Mezun olan tüm öğrrencilerimize öğretmenleri başarı belgelerini verdikten sonra,öğrencilerimizden oluşan müzik grupları shne alarak izleyicilere keyifli saatler yaşattı.Tüm mezun öğrencilerimize hayatlarında başarılar diler,mutlu,huzurlu,sağlıklı yarınları olmasını temenni ederiz.

Haz

Okulumuz Türk Dili Edebiyatı Öğretmeni Davut DAĞDEVİREN ve Beden Eğitimi Öğretmeni Nihal BİRİNCİ yönetiminde öğrencilerimizin hazırladığı ´Türkçem Ses Bayrağım´ adlı tiyatro gösterisi 17 Mayıs Çarşamba akşamı sunuldu. İzleyiciler  tiyatro gösterisinde çok keyifli saatler geçirdiler.Bu güzel oyunu sergileyen öğrencilerimize ve hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Haz

Okulumuz Bilim Fuarı 10-11 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirildi.Öğrencilerimizin danışman öğretmenleri ile birlikte yıl boyunca çalıştıkları projeler fuarda sergilendi.Bilim Fuarı açışılışını İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Şener BAYRAM ve TÜBİTAK Denizli İl Koordinatorü Pamukkale Üniversitesi Fen Bilimleri ABD Öğretim üyesi Doç Dr. Serkan SEVİM gerçekleştirdi.Fuarımızı 2 gün boyunca bir çok kurum ziyaret etti ve öğrencilerimiz misafirlere çalışmalarını anlattı.Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi çalışmalarından dolayı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Haz

Okulumuz Türk Dili Edebiyatı öğretmeni Süleyman KÖYLÜ yönetiminde öğrencilerimizin hazırladığı şiir dinletisi gerçekleştirildi.Katılan tüm öğrenci,öğretmen ve velilerimiz çok keyifli zaman geçirdiler.Bu güzel geceyi hazırlayan öğretmenimiz Süleyman KÖYLÜ ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyor,başarılarının devamını diliyoruz.

Nis

Aydem ’in sponsoru olduğu “Atatürk 1. Matematik ve Fen Bilimleri Olimpiyatı” ödül töreni Anemon Otelde gerçekleştirdi.Aydem Kurumsal İletişim Temsilcisi Gizem MANDACI´nın sunuculuk yaptığı programda, kokteyl sonrası ödül töreni gerçekleştirildi. Denizli Vali Yardımcısı Hakkı ÜNAL, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü GÖRÜCÜ, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut OĞUZ, Aydem Fen Lisesi Okul Müdürü Deniz KÖSAHAN ve Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş. Satış Müdürü Hayrettin ÜÇÜNCÜ, dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti.

   Denizli iline bağlı Ortaokulların katılım gösterdiği bu olimpiyatın amacı; öğrencilerin matematiğe ve fen bilimlerine karşı ilgisini artırmak, yeteneği olan gençlerin ortaya çıkmasını sağlamak, onları matematik ve fen bilimleri alanında çalışmaya özendirmek ve bu amaçlar doğrultusunda gençleri cesaretlendirmektir.  Aydem, dereceye giren öğrencilere sosyal sorumluluk bilinciyle ödüllerini hediye etti. Aydem, dereceye giren öğrencilerin, eğitim hedeflerine ulaşmaları için günlük ve sosyal hayatta yol gösterici olmayı amaçlıyor. Öğrenciler, bu olimpiyat aracılığıyla kendilerini geliştirerek eğitimlerine yön verme fırsatına sahip oldular. Üstün zekâlı öğrencilerin kendilerini gösterebilmeleri bakımından bu olimpiyat, ülkemizde ve Denizli’de bilimin geleceği açısından oldukça önemli olmuştur. Olimpiyatların bir başka yararı da, üstün yetenekli öğrencilerin ve onları çalıştıran yetenekli öğretmenlerin olimpiyat sınavlarında bir araya gelerek, bilgi alış verişinde bulunması, bilimsel rekabet ortamının oluşması ve bu sayede kendilerini geliştirme motivasyonu kazanmalarıdır.

Nis

       Aydem Fen Lisesi’nin ilkini gerçekleştirdiği   ‘Atatürk Matematik ve Fen Bilimleri Olimpiyatları’   sonuçları açıklandı. Denizli  İline bağlı 63 ortaokuldan 540 öğrencinin katıldığı olimpiyat oldukça iyi geçti.

          Matematik ve fen Bilimleri olimpiyatlarını düzenlemedeki en büyük amaçlarımızdan biri ,  ortaokul öğrencilerine Matematik ve fen bilimlerini sevdirmek  , yetenekli  öğrencileri zamanında keşfetmek  ve üstün yeteneklerini gösterebilme imkanı vererek ödüllendirmektir.

    AYDEM ailesi olarak  düzenlediğimiz bu olimpiyatlarla üstün zekalı öğrencilerin kendilerini gösterebilecekleri bir yarışma düzenlemenin , Ülkemizde ve Denizli’mizde  bilimin geleceği açısından oldukça  önemli olduğuna inanıyoruz.

    Olimpiyatların bir başka yararı da , üstün yetenekli öğrencilerin ve onları çalıştıran yetenekli öğretmenlerin  olimpiyat sınavlarında bir araya gelerek  , bilgi alış- verişinde bulunması, bilimsel rekabet ortamının oluşması ve bu sayede kendilerini geliştirme motivasyonu kazanmalarıdır.


DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ALTIN 

 Dereceye giren öğrencilere ödülleri 20 Nisan 2017 Perşembe günü saat :14 te ANEMON Otel ‘de düzenlenecek  bir törenle verilecektir.

 

MATEMATİK OLİMPİYATI

FEN BİLİMLERİ OLİMPİYATI

1-Tam altın    +Madalya +Başarı Belgesi.

2-Yarım altın +Madalya +Başarı belgesi

3-Çeyrek altın+Madalya +Başarı belgesi.     

 

1-Tam altın    +Madalya +Başarı Belgesi.

2-Yarım altın +Madalya +Başarı belgesi

3-Çeyrek altın+Madalya +Başarı belgesi

 

NOT : İLK 10 ´a GİREN ÖĞRENCİ LİSTELERİ EKTE SUNULMUŞTUR. DİĞER ÖĞRENCİLER  SONUÇLARI OKULDAN ÖĞRENEBİLECEKTİR.

 

 

Nis

     Matematik ve Fen Bilimleri olimpiyatlarını düzenlemedeki en büyük amaçlarımızdan biri ,  ortaokul öğrencilerine Matematik ve fen bilimlerini sevdirmek  , yetenekli  öğrencileri zamanında keşfetmek  ve üstün yeteneklerini gösterebilme imkanı vererek ödüllendirmektir.

   AYDEM ailesi olarak  düzenlediğimiz bu olimpiyatlarla üstün zekalı öğrencilerin kendilerini gösterebilecekleri bir yarışma düzenlemenin , Ülkemizde ve Denizli’mizde  bilimin geleceği açısından oldukça  önemli olduğuna inanıyoruz.

     DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ALTIN 

Matematik ve Fen Bilimleri alanlarında   45 ‘er sorunun  sorulduğu  olimpiyatlarda başarılı olan öğrenciler altınla ödüllendirilecek. Sınavlarda birinciye tam, ikinciye yarım, üçüncüye ise çeyrek altın verilecek. Sınav sonuçları ise 12 Nisan’da okulun web sitesinden açıklanacak.

Ayrıca  sınava giren tüm  öğrencilere günün anısına olimpiyat tişörtü verilerek, katılımcılara öğle yemeği ikram edildi.

 

Nis

Okulumuz gezi kulubünün 9. sınıf öğrencileri için düzenlediği Batı Karadeniz gezisi gerçekleştirildi.Mdr başyardımcımız Veysi KILIÇ ve öğretmenlerimiz Mesure GÜN ile Nihal BİRİNCİ ve 9. sınıf öğrencilerimizin katıldığı gezide öğrenci ve öğretmenlerimiz eğlenceli vakit geçirdi.

Mrt

18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Programı, okulumuz Türk Dili Edebiyatı öğretmeni Davut Dağdeviren´in yönetiminde 9/A Sınıfı öğrencilerimizin hazırladığı programla gerçekleştirildi.Tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin keyifle izlediği program sonrasında 9/A Sınıf öğretmeni Ayşe Bozbıyık ve öğreci velilerinin katkılarıyla öğle yemeğinde  Çanakkale Savaşı sırasında askerlerimizin yediği üzüm hoşafı menüsü okul pansiyonunda ikram edildi.Çok özenle hazırlanmış programda emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Mrt

12 Mart İstiklal Marşı Kabulu´nünü 96. yılı programı okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Davut DAĞDEVİREN ´in yönetiminde 11/E sınıfı öğrencilerimizin sunumuyla kutlandı.Öğretmenimiz ve öğrencilerimize hazırlamış oldukları bu güzel,duygu dolu program için teşekkür ediyoruz.

Mrt

Aydem Fen Lisesi, 1. Atatürk Matematik ve Fen Bilimleri Olimpiyatlarını düzenleyerek bir ilke daha imza atacak.  8 Nisan tarihinde yapılacak olan olimpiyatlar için hazırlıklar devam ederken, olimpiyata katılmak isteyen öğrenciler  ise 15-31 Mart tarihleri arasında başvuru yapabilecekler. Olimpiyatlara, Denizli’de tüm ortaokul öğrencileri katılabilecek. 
Atatürk Matematik ve Fen Bilimleri Olimpiyatları’nın 8 Nisan 2017’de Aydem Fen Lisesi’nde yapılacak. Matematik ve fen alanlarındaki sınavların sabah saat 10.00 başlayacak ve  100 dk sürecek .

  DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ALTIN 

Matematik ve Fen Bilimleri  45 ‘er soru sorulacağı olimpiyatlarda başarılı olan öğrenciler altınla ödüllendirilecek. Sınavlarda birinciye tam, ikinciye yarım, üçüncüye ise çeyrek altın verilecek. Sınav sonuçları ise 12 Nisan’da okulun web sitesinden açıklanacak. Ayrıca  sınava girecek öğrencilere günün anısına olimpiyat tişörtü verilecek, katılımcılara öğle yemeği ikram edilecek.

 

Ock

Okulumuz 10/D Sınıfı öğrencisi  Alperen ŞAHİN katıldığı santranç turnuvalarında Denizli Santraç Şampiyonu olmuştur.Öğrencimizi tebrik ederek,başarılarının devamını dileriz.

Ock

19/01/2017 Perşembe günü , 11. sınıf öğrencilerimizin Kardeş okul öğrencilerine aldığı hediyeler öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle birlikte ziyaret edilerek teslim edildi.

Ock

Okul Bayan Takımımız Voleybol da İl Birincisi oldu

Ock

16/01/2017 Pazartesi günü okulumuz konferans salonunda 10,11 ve 12. sınıf öğrencilerimizin hazırladığı müzik dinletisi gerçekleşti.Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz izleyici olarak katıldığı küçük çaplı konserde çok keyifli vakit geçirdi.Organize eden tüm öğrencilerimize teşekkür ediyor müzik kariyerlerinin devamını diliyoruz.