T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
DENİZLİ / MERKEZEFENDİ - AYDEM Fen lisesi

Haberler

Kas

Tarih öğretmenimiz Cihan AYKAL ve Müzik öğretmenimiz Evrim ÖZKAN´ın öğrencilerimiz ile birlikte hazırladığı program ile 10 Kasım Atatürk´ü Anma Programı okulumuz konferans salonunda gerçekleştirildi.Programda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Kas

Değerli Velilerimiz;Kasım ayı süresince  okulumuzda işlenen Sorumluluk Değeri ile ilgili veli mektubu bağlantıda eklenmiştir.Okumanızı rica ederiz.

Kas

Okulumuz öğrencilerinin ufkunu genişletmek için ´2017 Nobel Fizik Ödülü´ adı altında seminer düzenledik. Pamukkale Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Muzaffer ADAK semineri verdi.Öğrencilerimizde farkındalık oluşturan hocamıza çok teşekkür ederiz.Seminerde bizi yalnız bırakmayan Pamukkale Üniversitesi Fizik Bölümü öğretim üyesi Nuri KOLSUZ hocamıza da teşekkür ediyoruz.

Kas

05/11/2017 Pazar günü okulumuz konferans salonunda Okul Aile Birliği genel kurul toplantısı yapıldı.Okul müdürümüz Deniz KÖSEHAN´ın yaptığı konuşmanın ardından geçtiğimiz eğitim öğretim yılında okul aile birliğinde özverili çalışmalar yapan velilerimiz Metin KARAKURT,Seher CANKARA ve Ayşe KOÇANA konuşmalarını yaptılar.Matematik öğretmeni Raci AKYOL geçen yılın denetleme raporunu okudu.Toplantıda Divan Başkanlığını velimiz Kadir BOZDEVECİ yaptı.Okul Aile Birliği yeni yönetime aday olmak isteyen velilerimizin isimleri tahtaya yazılarak kurul oylaması yapıldı. 5 Asil 5 Yedek üye ile yeni kurul oluşturuldu.Okul Aile Birliği yeni dönem kuruluna görevlerinde başarılar dileriz.

YENİ YÖNETİM KURULU;

Başkan; Özgür ÖZDAĞ

Başkan yardımcısı; İrfan KARABABA

Muhasip; Seher CANKARA

Sekreter; Metin KARAKURT

Üye; Adil DEMİR

YEDEK ÜYELER;

Erdinç GÜNAY

Dilek YÖNDEM

Duygu BAŞAK

Ayşe KOÇANA

Hüseyin ATEŞ

DENETMEN; Kadir BOZDEVECİ,Nurten TALAN

Kas

19-21 Ekim 2017 tarihlerinde 11. Sınıflarımızla İstanbul Üniversiteleri Tanıtım Gezisi yaptık.  Program çerçevesinde Sabancı, Özyeğin, Yeditepe,  İTÜ, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi  ve Koç Üniversitelerini gezdik,  tanıtım seminerlerini aldık. Ayrıca mezunlarımızla buluştuk, hasret giderdik.  Tarihi yarımadayı ve Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret ettik, tekne turu  ile İstanbul’u yakından tanıma fırsatı bulduk. Gezide emeği geçen okul idaremize ve tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Ekm

Cumhuriyetimizin 94. Yıldönümünü 29 Ekim Pazar günü okulumuz konferans salonunda büyük bir coşkuyla kutladık.Okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Süleyman KÖYLÜ ve Müzik öğretmeni Evrim ÖZKAN´ın öğrencilerimizle birlikte hazırladıkları programa öğrencilerimiz ve velilerimiz katıldı.Okul müdürümüz Deniz KÖSEHAN ve Türk Dili Edebiyatı öğretmeni Süleyman KÖYLÜ´nün yaptıkları konuşmanın ardından; Öğrencilerimiz Cumhuriyet konulu kendi yazmış oldukları kompozisyon ve şiirlerini okudular.Ardından müzik öğretmenimiz Evrim ÖZKAN yönetiminde okul koromuz Cumhuriyet şarkıları söyleyerek izleyicilere duygulu ve keyifli dakikalar yaşattı.Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Ekm

Aydem Fen Lisesi Okul Seçim Kurulu Rehber öğretmenimiz Elif YILMAZ başkanlığında  25 Ekim 2017 Çarşamba günü toplandı.Tüm üyelerin gözü nünde 1 No´lu Oy Sandığı kilitlendi.585 Adet Mühürlü Oy pusulası ile 585 Adet Mühürlü Oy zarfı kullanıldı.08:30-14:00 saatleri arasında öğrencilerimiz oylarını kullandılar.Başkan adaylarından 11/E sınıfı öğrencimiz Beyza DODURGA 281 geçerli oy;11/A Sınıfı öğrencimiz Davut Can TAHTALIOĞLU 194 geçerli oy aldılar.Bu dağılıma göre Okul Meclis Başkanı Beyza DODURGA,Başkan vekili Utku YETER,Katip üyeler Yavuz Selim ARMAN ve Asiye ERÇELİK seçilmişlerdir.Öğrencilerimizi tebrik eder görevlerinde başarılar dileriz.

Ekm

Okulumuzda 13 Ekim Cuma günü pansiyon personelimizin hazırladığı keşkek ve aşure öğle saatinde öğrenci ve öğretmenlerimize ikram edildi.Bu etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen velilerimiz ve personelimize teşekkür ediyoruz.

Ekm

Saygıdeğer velilerimiz; EDEP Değerler Eğitimi Projesi kapsamında Eylül ve Ekim ayı veli mektupları linkte eklenmiştir.Bilgilerinize sunarız...

Ekm

Denizli İl Afet ve Durum Müdürlüğü Acil Yardım ve Kurtarma Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile okulumuza gelen eğitmenler öğrencilerimize acil durum yardım ve müdahele semineri gerçekleştirdi.Kendilerine katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Ekm

GENÇLER  ÜMİDİMİZ  VE  HERŞEYİMİZ.

 

MEB ‘nın  ‘Bağımlılıkla Mücadele ‘ projesi kapsamında  okulumuz öğrencilerine bilgilendirme ve sohbet etkinliği düzenledik. Konferansı  yine Fen lisesinden  daha önce öğrencilerimiz olan ve şu an PAÜ   Tıp Fakültesi  Göğüs hastalıkları ana bilim dalından  Uz.Dr. Feride MARIM ve Araştırma görevlisi Dr. Ayşen TİL  vermişlerdir. Eskimeyen öğrencilerimiz ile şu an öğrencilerimiz  arasında olmak bizim çalışma azmimizi daha da artırmaktadır. 

Ekm

9. Sınıfa başlayan öğrencilerimizin velileri ile 1 Ekim Pazar günü tanışma toplantısı gerçekleştirildi.Okul rehber öğretmeni Elif YILMAZ öğrencilerimize yönelik yapılan uyum programları hakkında velilerimizi bilgilendirdi.Okul müdürü Deniz KÖSEHAN genel olarak kurumumuzun işleyişi ile ilgili velilerimizi bilgilendirdi.Okulumuzun etkinlikleri,üniversite başarı düzeyi ve yapılan çalışmalar ile ilgili velilerimiz bilgilendirildi.Okul aile birliği başkanı Özgür ÖZDAĞ velilerimize konuşma yaparak okul aile birliği çalışmaları hakkında bilgilendirmeler yaptı.

Ekm

9. Sınıf öğrencilerimize yönelik  ´Okula Uyum Programı´ çerçevesinde sınıf kahvaltılarımız yapıldı.Öğrencilerimiz sınıf öğretmenleri nezaretinde kahvaltı yaparak,birbirleri ile paylaşma duygusu ve yardımlaşmanın önemini kavramış oldular.

   Öğretmen ve öğrencilerimize  katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Ekm

İstanbul Dolmabahçe Sarayı´nda toplanan Birinci Türk Dil Kurultayı´nın açılış yıldönümü olan ´Türk Dil Bayramı´ okulumuzda törenle kutlandı.Törenin hazırlanmasında emeği geçen Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Davut DAĞDEVİREN ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Eyl

Çağımızda Fen Biliminin girmediği veya etkilemediği bir yaşam biçimi bulmak mümkün değildir. Tarımdan sağlığa, barınmadan beslenmeye, giyimden eğlenceye kadar yaşamımızın her alanında Fen Biliminin gelişmesiyle oluşturulan teknolojiyi görmek mümkündür

 Ülkelerin gelişmesinde fen bilimlerinin büyük önemi olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Bu yüzden fen bilimleri eğitiminin kalitesini artırmak için büyük çabalar sarf  etmekteyiz.

 Okulumuzun amacı da budur.

Bu bağlamda okulumuzun açılış töreninde öğrencilerimize  yeni bir ufuk açması için bir sürpriz hazırladık . AYDEM A.Ş sponsorluğunda yapılan TÜBİTAK dereceli PAÜ. Mühendislik fakültesinin yapmış olduğu elektromobil araç ALATAY ‘ı okulumuza getirdik.  Öğrencilerimizin oldukça ilgisini çekti. Biz okul olarak hedefimize ulaştır.

   Elektromobil  araç Alatay´ın yapım aşamasında görevli öğrencilerin takım liderliğini yapan Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalı öğretim üyesi Yard.Doç.Dr. Selim Köroğlu,na ve sponsor AYDEM  A.Ş  sonsuz teşekkür ediyorum.