T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
DENİZLİ / MERKEZEFENDİ - AYDEM Fen lisesi

Haberler

Ekm

Aydem Fen Lisesi Okul Seçim Kurulu Rehber öğretmenimiz Elif YILMAZ başkanlığında  25 Ekim 2017 Çarşamba günü toplandı.Tüm üyelerin gözü nünde 1 No´lu Oy Sandığı kilitlendi.585 Adet Mühürlü Oy pusulası ile 585 Adet Mühürlü Oy zarfı kullanıldı.08:30-14:00 saatleri arasında öğrencilerimiz oylarını kullandılar.Başkan adaylarından 11/E sınıfı öğrencimiz Beyza DODURGA 281 geçerli oy;11/A Sınıfı öğrencimiz Davut Can TAHTALIOĞLU 194 geçerli oy aldılar.Bu dağılıma göre Okul Meclis Başkanı Beyza DODURGA,Başkan vekili Utku YETER,Katip üyeler Yavuz Selim ARMAN ve Asiye ERÇELİK seçilmişlerdir.Öğrencilerimizi tebrik eder görevlerinde başarılar dileriz.

Ekm

Okulumuzda 13 Ekim Cuma günü pansiyon personelimizin hazırladığı keşkek ve aşure öğle saatinde öğrenci ve öğretmenlerimize ikram edildi.Bu etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen velilerimiz ve personelimize teşekkür ediyoruz.

Ekm

Saygıdeğer velilerimiz; EDEP Değerler Eğitimi Projesi kapsamında Eylül ve Ekim ayı veli mektupları linkte eklenmiştir.Bilgilerinize sunarız...

Ekm

Denizli İl Afet ve Durum Müdürlüğü Acil Yardım ve Kurtarma Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile okulumuza gelen eğitmenler öğrencilerimize acil durum yardım ve müdahele semineri gerçekleştirdi.Kendilerine katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Ekm

GENÇLER  ÜMİDİMİZ  VE  HERŞEYİMİZ.

 

MEB ‘nın  ‘Bağımlılıkla Mücadele ‘ projesi kapsamında  okulumuz öğrencilerine bilgilendirme ve sohbet etkinliği düzenledik. Konferansı  yine Fen lisesinden  daha önce öğrencilerimiz olan ve şu an PAÜ   Tıp Fakültesi  Göğüs hastalıkları ana bilim dalından  Uz.Dr. Feride MARIM ve Araştırma görevlisi Dr. Ayşen TİL  vermişlerdir. Eskimeyen öğrencilerimiz ile şu an öğrencilerimiz  arasında olmak bizim çalışma azmimizi daha da artırmaktadır. 

Ekm

9. Sınıfa başlayan öğrencilerimizin velileri ile 1 Ekim Pazar günü tanışma toplantısı gerçekleştirildi.Okul rehber öğretmeni Elif YILMAZ öğrencilerimize yönelik yapılan uyum programları hakkında velilerimizi bilgilendirdi.Okul müdürü Deniz KÖSEHAN genel olarak kurumumuzun işleyişi ile ilgili velilerimizi bilgilendirdi.Okulumuzun etkinlikleri,üniversite başarı düzeyi ve yapılan çalışmalar ile ilgili velilerimiz bilgilendirildi.Okul aile birliği başkanı Özgür ÖZDAĞ velilerimize konuşma yaparak okul aile birliği çalışmaları hakkında bilgilendirmeler yaptı.

Ekm

9. Sınıf öğrencilerimize yönelik  ´Okula Uyum Programı´ çerçevesinde sınıf kahvaltılarımız yapıldı.Öğrencilerimiz sınıf öğretmenleri nezaretinde kahvaltı yaparak,birbirleri ile paylaşma duygusu ve yardımlaşmanın önemini kavramış oldular.

   Öğretmen ve öğrencilerimize  katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Ekm

İstanbul Dolmabahçe Sarayı´nda toplanan Birinci Türk Dil Kurultayı´nın açılış yıldönümü olan ´Türk Dil Bayramı´ okulumuzda törenle kutlandı.Törenin hazırlanmasında emeği geçen Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Davut DAĞDEVİREN ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Eyl

Çağımızda Fen Biliminin girmediği veya etkilemediği bir yaşam biçimi bulmak mümkün değildir. Tarımdan sağlığa, barınmadan beslenmeye, giyimden eğlenceye kadar yaşamımızın her alanında Fen Biliminin gelişmesiyle oluşturulan teknolojiyi görmek mümkündür

 Ülkelerin gelişmesinde fen bilimlerinin büyük önemi olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Bu yüzden fen bilimleri eğitiminin kalitesini artırmak için büyük çabalar sarf  etmekteyiz.

 Okulumuzun amacı da budur.

Bu bağlamda okulumuzun açılış töreninde öğrencilerimize  yeni bir ufuk açması için bir sürpriz hazırladık . AYDEM A.Ş sponsorluğunda yapılan TÜBİTAK dereceli PAÜ. Mühendislik fakültesinin yapmış olduğu elektromobil araç ALATAY ‘ı okulumuza getirdik.  Öğrencilerimizin oldukça ilgisini çekti. Biz okul olarak hedefimize ulaştır.

   Elektromobil  araç Alatay´ın yapım aşamasında görevli öğrencilerin takım liderliğini yapan Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalı öğretim üyesi Yard.Doç.Dr. Selim Köroğlu,na ve sponsor AYDEM  A.Ş  sonsuz teşekkür ediyorum.

 

 

Eyl

Okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerinden Davut DAĞDEVİREN ´Vatan ve Bayrak´ temalı şiir dinletisi hazırladı.Vatanın ve bayrağın önemini dile getiren şiirler öğrencilerrimiz tarafından büyük bir coşkuyla okunup dinleyiciler üzerinde de heyecan ve coşku uyandırdı.9. sınıf öğrencilerimizin okudukları şiirler dinleyiciler tarafından büyük bir bğeni kazanıp göz doldurdu.Program ´Bayrakları bayrak yapan üstünde ki kandır,Vatan eğer uğrunda ölen varsa vatandır ´ beyiti ile sonlandırıldı.

    Programın sonunda müdür yardımcısı Ümmühan OYMAK programda görv alan Edebiyat öğretmeni Davut DAĞDEVİREN ve tüm öğrencileri tebrik ederek başarılı çalışmalarının devamını diledi.

Eyl

Aydem Fen Lisesi 2017/2018 Eğitim Öğretim Yılında Yurtta kalacak öğrencilerimizin listesi komisyon kurulu kararı ile açıklanmıştır.

Eyl

Sayın Velimiz; 2017/2018 Eğitim Öğretim Yılında 9. Sınıf öğrencilerimiz için uygulanacak uyum programı okulların açılacağı ilk hafta olan 18-22 Eylül 2017 tarihlerinde yapılacaktır.Bilgilerinize...

Ağu

    Üniversite hazırlık sürecinde sıkı ve düzenli çalışmaya başlayan okulumuz  2018 YGS sınav kampını Acıpayam ilçe  GÖLCÜK Yatılı Bölge Ortaokulunda başladı. Kampın yapılması için bize kapılarını açan büyük bir sorumluluk alan ve fedakarlık  gösteren GÖLCÜK Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Melahat CANBAZ’a saygı ve minnettarlıklarımızı sunarız.  Kamp 14-21 Ağustos tarihlerin arasında gerçekleştirildi. Kampımızı   Denizli Milli Eğitim Müdür yardımcısı  Şener BAYRAM  ve Aydın Fen Lisesi müdürü Şenol ARSLAN  ziyaret etti.

   Kampımız Müdür başyardımcısı Veysi KILIÇ başkanlığında , Matematik öğretmeni Bünyamin İNCİ sorumluluğunda yürütüldü. Matematik öğretmenleri Nurten TALAN , Bünyamin İNCİ ve Abidin BAZIN, Fizik öğretmeni Barış YETKİN , Biyoloji öğretmeni Şerife DEMİR , Türkçe öğretmenleri Salih KURT ve Sema AYKAL öğrencilerimize gönüllülük esasına dayanarak ve hiçbir maddi beklenti içerisinde olmayarak destek verdiler.

   Kampımızda 12 . Sınıf öğrencilerine bir  hafta boyunca günde 10  ders saati, toplamda 70 ders saati  program uygulandı. Programda  Matematik ağırlıklı , FKB ve Türkçe  konuların tekrarı  yapıldı. Branş dersleri anlatılırken, her konu sonunda yaprak testlerle öğrencilerin kazanımları ölçülüyor, soru bankası kitaplarından ödev veriliyor. Kamp boyunca  düzenli  olarak , deneme sınavları ile öğrencilerin akademik gelişimi yakından takip edildi. 

  

Ağu

       2017-2018 Eğitim - Öğretim Yılı öğrenci kayıtları  (okul kaydı için) sistem tarafından otomatik olarak gerçekleştirileceğinden dolayı yerleştirme sırasında kayıtlar için öğrencilerden herhangi bir evrak istenmeyecektir. Fakat tüm öğrencilerin okulla ilgili iş ve işlemlerinde kullanılmak üzere bu kılavuzun 10. Sayfasında belirtilen tüm öğrencilerin (yatılı/gündüzlü) getirmesi gereken belgelerin 15/09/2017 tarihine kadar eksiksiz olarak doldurarak Okul Müdürlüğümüze teslim edilmesi gerekmektedir.

     

      Yatılı olarak öğrenci pansiyonundan yararlanacaklar (Parasız Yatılı – Paralı Yatılı ve Öğretmen kontenjanından yatılı)için bu kılavuzda açıklanan ve kılavuz ekinde yer alan yatılılık ile ilgili matbu formların öğrenci ve velisi tarafından 15/09/2017 tarihine kadar eksiksiz olarak doldurarak Okul Müdürlüğüne teslim edilmesi gerekmektedir. Bu bilgi ve belgeler öğrencilerin yatılılık durumunun belirlenmesinde kullanılacağı için bu tarihe kadar bu belgeleri ulaştırmayan öğrenciler yatılılık hakkından vazgeçmiş sayılacaktır. Lütfen önce kılavuzu okuyunuz daha sonra kayıt kılavuzu ekini (Matbu Formları) dikkatlice inceleyiniz.

 

Haz

24 Mayıs 2017 Çarşamba günü 3. Dönem mezunlarımızı uğurladık.2016/2017 Eğitim Öğretim Yılı Birincisi 12/A Sınıfından Dila BEŞENK, İkinci 12/D Sınıfından Buse Nur DEBELEKOĞLU,Üçüncü 12/C Sınıfından Burak AYDOĞAN oldu. Mezun olan tüm öğrrencilerimize öğretmenleri başarı belgelerini verdikten sonra,öğrencilerimizden oluşan müzik grupları shne alarak izleyicilere keyifli saatler yaşattı.Tüm mezun öğrencilerimize hayatlarında başarılar diler,mutlu,huzurlu,sağlıklı yarınları olmasını temenni ederiz.