T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
DENİZLİ / MERKEZEFENDİ - AYDEM Fen lisesi

Haberler

Mrt

Okulumuz Gezi Tanıtım Kulubü 10. ve 11. Sınıf öğrencilerimize yönelik Eskişehir ve Ankara Üniversite tanıtım ve kültür gezisi düzenlemiştir.Gezi 12-13-14 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek olup,öğrencilerimiz için son katılım tarihi 2 Nisan Pazartesi günüdür.Gezi planı ile ilgili detaylı bilgi gezi kulubü danışman öğretmenlerimizden alınabilir.

Mrt

22-24 Mart Tarihleri arasında planlanan Konya Bilim Merkezi,Mevlana ve Şems-i Tebrizi ile Kapadokya Göreme bölgesi gezisini gerçekleştirdik.Gezi Kulubü öğretmeni Mesure GÜN tarafından organize edilen gezide Konya Bilim Merkezi ziyaret edildi ve öğrencilerimizin Bilime olan ilgilerinin artması ve algılarında yeni ufuklar açması açısından oldukça verimli bir gezi oldu.Konya Kapadokya bölgesinde peri bacaları gezilerek rehber eşilğinde bölgenin coğrafyası ve tarihi zenginlikleri açısından önemli bilgiler edinildi.

Mrt

Okul Aile Birliği üyesi öğrenci velimizin organize ettiği geleneksel yumurta ile baharı karşılama töreni...

Mrt

Çanakkale geçilmez dediler,geçilmedi!

Analar ağladı,oğullar savaştı.

Ne olursa olsun dediler,cepheye gittiler;

Analar ağladı,oğullar savaştı.

Kimi harbiyeli,kimi liseli,

Ağası da var çiftçiside,

En sonunda kazandılar bu büyük zaferi!

Okulumuz Türk Dili Edebiyatı öğretmeni Sema AYKAL ve Müzik öğretmeni Evrim ÖZKAN´ın öğrencilerimizle birlikte hazırladığı programı duygulanarak izledik ve şehitlerimizi andık.Okulumuz müdür yardımcısı Kenan YALÇIN ve Tarih kulubü öğretmeni Cihan AYKAL ile bir grup öğrencimiz şehitliği ziyaret etti.Ayrıca okulumuzda Çanakkale Şehitleri ve tüm şehitlerimiz için sergi açıldı.Tüm öğretmen ve öğrencilerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Mrt

Tpolumların dokusunu oluşturan dil,tarih,kültür,yurt,bayrak ve amaç birliği gibi öğrelerdir.İnsanların böyle ortak değerlere sahip olmaları,onları bu kavram ve olgular etrafında birleştirir,böylece toplum olma niteliğine ulaştırılır.İstiklal Marşımız bu ortak değerlerden biridir.Okulumuz Türk Dili Edebiyatı öğretmeni Davut DAĞDEVİREN ve değerli öğrencilerimizin hazırladığı programı 12 Mart günü büyük bir keyifle izledik ve onurlandık.

Mrt

Okulumuz öğrencilerini ÇEKUD Derneği Sofrada Sıfır Artık Projesi kapsamında İsraf konulu bilinçlendirme eğitimini Edebiyat Öğretmeni İsmail ÇALIŞKAN vermiştir.Öğrencilerimizle yaptığı bu keyifli ve verimli söyleşiden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.

Mrt

Yurdumun Değerleri Mart ayı programı çerçevesinde 15 Mart 2018 Perşembe günü saat:20.00 da MEB Genel Müdürlüğümüze bağlı okul pansiyonumuzda eş zamanlı olarak ´Türkiye Harp Malülü Gaziler,Şehit,Dul ve Yetimler Derneği´ Denizli başkanı Mustafa IŞIK davet edilmiş olup öğrencilerimizle Milli Birlik ve beraberlik,şehitlik,gazilik konuları hakkında söyleşi gerçekleştirdi.

 

Mrt

23-24 Mart 2018 tarihlerinde okulumuz 9. sınıf öğrencilerine yönelik Konya Kapadokya gezisi düzenlenecektir.Başvurular 9 Mart Cuma günü sondur.

Şbt

EDEP Projesi Şubat ayı değeri ´SABIR´ veli mektubunu siz değerli velilerimizin okumasını rica ederiz.

Ock

Okulumuz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulubü öğretmeni  Mehtap ATAMAN ve Müdür Yardımcısı Ümmühan OYMAK ile öğrencilerimiz 1. Dönem itibariyle okulumuzda kampanya başlatarak toplum hizmeti çalışmaları kapsamında Çamlık Özel Eğitim Görme Engelliler Ortaokulu öğrencilerine atkı ve bere hazırlanması çalışmalarında bulundular.10 Ocak Çarşamba günü kulup  öğrencilerimiz ile birlikte okul ziyaret edilerek  hazırlanan  hediyeler verildi  ve özel eğitim okulu öğrencileri ile kulup öğrencilerimiz sohbet ettiler. Çamlık Özel Eğitim Görme Engelliler okuluna misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Ock

Okulumuz Santranç Kulubü öğretmeni Mehmet Zafer DUMLUPINAR´ın organize ettiği sınıflar arası santranç turnuvalarında derceye giren sınıflarımıza madalyaları verildi.1. gelen 11/D Sınıfına okul müdürümüz Deniz KÖSEHAN;2. gelen 11/A Sınıfına Müdür Başyardımcısı Veysi KILIÇ; 3. gelen 9/C Sınıfına Müdür Yardımcısı Ümmühan OYMAK madalyalarını verdi.Kulup öğretmeni Mehmet Zafer DUMLUPINAR´a emeklerinden dolayı teşekkür ediyor;dereceye giren öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Ock

Okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Süleyman KÖYLÜ´nün organize ettiği ´Demokrasi ve Adalet´ Değerinin işlenmesi amacıyla 11. sınıf öğrencilerimizin iki grup halinde yarıştığı ´Halk Yasa Teklifi Hazırlayıp Referanduma Sunabilmeli midir?´ konulu münazara düzenlendi.9. Sınıf öğrencilerimizin izleyici olarak katıldığı etkinlik Başarı İzleme ve Değerlendirme Projesi için de verimli bir etkinlik oldu. Emeği geçen öğretmenimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Ara

  Okulumuz Rehber Öğretmeni Elif YILMAZ’ın organize ettiği  Başarıyı  Artırma etkinliği kapsamında  son sınıf öğrencilerimize yönelik ‘Moral- Motivasyon Gecesi ‘  Denizli  Polis Evinde  gerçekleştirildi. Müdür Yardımcımız Kenan YALÇIN  şarkılarıyla  geceye renk kattı. Öğrencilerimiz birlikte zaman geçirmenin keyfini tattılar. Ayrıca bizi yalnız bırakmayan  Öğretmenlerimize  ve Okul Aile Birliği Üyelerinden  Metin KARAKURT, Seher CANKARA VE Dilek YÖNTEM  arkadaşlara teşekkür ederiz.

Ara

Denizli Büyükşehir Belediyesinin organize ettiği Kent Şairleri Topluluğu  Uluslararası 3. Yaren Şöleninin onur konuğu şair Mehmet Nuri PARMAKSIZ 15/12/2017 Cuma günü okulumuzda öğrencilerimizle buluştu.Şiir sohbetinde diğer onur konuğumuz Erbakır Fen Lisesinin kurucu müdürlüğünü yapan ve yazmış olduğu bir çok şiirle Denizli ilinde tanınan Fikret KARATEPE oldu.Aydem Fen Lisesi ailesi olarak öğrencilerimizle birlikte  çok keyifli bir sohbet ortamı yaratan değerli misafirlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ara

Denizli Merkezefendi Belediyesi´nin gerçekleştirdiği ´İlk Dersimiz Laodikya´ projesinin 10. Sınıf öğrencilerimize yönelik gezisi 13/12/2017 Çarşamba günü gerçekleştirildi.Rehber eşliğinde Laodikyayı gezen öğrencilerimiz  Milattan sonra  İlk yüzyılda yaşayan Roma Uygarlıklarının yaşam tarzları,mimariye verdikleri önem,şehrin sosyo kültürel faaliyetleri ile bilgi sahibi oldular.Merkezefendi Belediyesine yaptıkları bu verimli projeden dolayı teşekkür ediyoruz.